22 Niedziela Zwykła ( 2 IX 2018 )

Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli Miesiąca. Na Mszy świętej o godz. 11.00 szczególne dziękczynienie za tegoroczne plony. Bóg zapłać mieszkańcom Brzezowej za przygotowanie wieńca dożynkowego i uroczystości.

W tym tygodniu :

Jutro o godzinie 9.00 uroczyste  Msze św. na rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego i katechetycznego. W nowym kościele o godz. 9.00 dla Przedszkola i Szkół Podstawowych z Łapanowa i  Grabia. Dla III klas Gimnazjum w starym kościele również o godz. 9.00. Dowóz dzieci i młodzieży od godziny 8.00. Z Grabia wyjazd o 8.30 spod szkoły. Po Mszy dzieci będą odwiezione z powrotem.

Dla Szkoły Średniej im. Jana Pawła II Msza święta na rozpoczęcie w nowym kościele o godz. 8.00.

Zachęcamy dzieci i młodzież do rozpoczęcia z Bogiem nowego roku szkolnego.

Od następnej niedzieli serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 11.00. Tak będzie w każdą niedzielę. Chcemy by w ten sposób dzieci włączyły się w Liturgię, która mamy nadzieję stanie się dla nich bardziej zrozumiała.

Natomiast od najbliższej soboty Msze święte wieczorne będą w starym kościele. Będzie to Msza z niedzieli – a więc z hymnem Chwała na wysokości, Credo i kazaniem dla tych wszystkich, którzy z ważnych powodów ( np. praca..) nie mogą uczestniczyć we Mszy świętej w niedzielę. Ponieważ chcemy ożywić kult naszej Matki Bożej Łapanowskiej dlatego Msze święte będą odprawiane w starym kościele.

W sobotę święto Narodzenia NMP. Po Mszach świętych błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu.

Gorąca prośba abyśmy szanowali prace innych. Mamy bardzo dobrze utrzymany cmentarz ale niestety są osoby, które nie szanują tej pracy, podrzucając śmieci na cmentarz ( przecież każde gospodarstwo winno mieć podpisaną umowę z Zakładem Komunalnym ). Prosimy również by trawę i ziemię wyrzucać na kompostownik.

Ogłoszenie dotyczące Szlachetnej Paczki…..