21 Niedziela Zwykła ( 26 VIII 2018 )

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja, apostoła.  Jest to patron naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa wraz z procesją wokół kościoła o godz. 11.00. Mszy świętej o godz. 12.30 z racji odpustu nie będzie. Kazania dzisiaj głosi i sumę odpustową odprawi Ks. Paweł Cempura, wikariusz ze Skomielnej Białej.

Po południu Msza św. w starym kościele o godz. 18.00. Dzisiaj można zyskać odpust, pod zwykłymi warunkami (będąc w stanie Łaski Uświęcającej trzeba się pomodlić w intencji i w intencjach Ojca św.). Dzisiaj także w kościele polskim przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej.

W tym tygodniu:

W poniedziałek wsp. św.Moniki.

We wtorek wsp. św. Augustyna, biskupa i dr kościoła.

W środę wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W sobotę wsp. błog. Bronisławy. Modlimy się w tym dniu za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

Po południu od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Na Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP – zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich modlących się na Różańcu.

W przyszła niedzielę po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca. Na Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste dziękczynienie za tegoroczne plony. Prosimy o przygotowanie wieńca dożynkowego mieszkańców Brzezowej.

Serdeczne Bóg za w imieniu p. Katarzyny – Misjonarki, za ofiary w ubiegłą niedzielę. Zebrano ponad 11 tysięcy złotych.

Przy kościele można nabyć nowy numer Gazety Łapanowskiej.

Życzymy parafianom i gościom, dobrej niedzieli i dobrego świętowania.