Ogłoszenia duszpasterskie / 25.02.2018r. /

25.02.2018r.  –  2  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 17.00

Droga krzyżowa: 15.30

Gorzkie Żale: 16.00

W piątek: Droga krzyżowa o godz. 16.30 dla rodziców i dzieci w nowym kościele, a o godz. 20.00 droga krzyżowa muzyczna dla młodzieży i starszych w starym kościele.


W czwartek: pierwszy miesiąca – dzień modlitw o powołania

W piątek: pierwszy miesiąca – Spowiedź rano od godz. 6.30 w starym kościele i po południu od godz. 16.00 w nowym kościele.

W sobotę: pierwszą miesiąca – objazd chorych, z tym, że Ks. Robert chorych w swoim rejonie odwiedzi w piątek od godz. 8.30.


Na Gorzkich Żalach składka przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu.


W środę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Grupę Modlitewną im. Ks. Jana Leona Ziółkowskiego.


W czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami, podczas której zostaną wręczone dzieciom książeczki do Nabożeństwa.


Na stolikach są gazety HIT i inne. Zabierzmy je do domu do poczytania.


INTENCJE  MSZALNE

26 II – poniedziałek

6:30   –  + Stanisław Kowalczyk od siostry Ireny z rodziną

7:00   –  + Stanisław Burek od rodziny Węglarzy

17:00 –  + Aleksander Mika

27 II – wtorek  

6:30   –  Dziękczynna w 25 r. ślubu Stefana i Małgorzaty od dzieci

7:00   –  + Marianna Zdebska od kuzynki Janiny z rodziną

17:00 –  + Stefan Sionko

28 II – środa

6:30   –  + Aniela i Józef Kaleta

7:00   –  + Stanisław Kowalczyk od brata Tadeusza z rodziną

17:00 –  + Jan Bujak w 2 r. śm.

1 III – czwartek

6:30   –  + Genowefa Szklarzewicz od wnuka Marcina

7:00   –  + Stanisław Burek od siostry Zofii z rodziną

17:00 –  + Jadwiga i Ludwik Wirtel

 2 III – piątek  

6:30   –  + Stanisław Kowalczyk od rodziny Kowalczyków z Wieruszyc

7:00   –  + Stanisław Satoła od wnuka Łukasza z rodziną

17:00 –  + Helena Tomera

3 III –  sobota

6:30   –  + Stanisław Kowalczyk od syna Tadeusza z rodziną

7:00   –  + Józef Natonek 24 r. śm. rodzice Antonina i Teofil

II         –  + Stanisław i Maria Tabak

17:00 –  W intencji Róż – I Róży Kobiet z Kobylca

 4 III – Niedziela

7:30   –  + Ludwika i Władysław Odrzywołek

9:30   –  + Joanna, Stanisław i Czesław Weber

II         –  + Kazimierz Zegarliński

11:00 –  + Antonina i Stanisław Kazek

II         –  + Kazimierz Bukowiec z ok. imienin

12:30 –  + Anna Kulig 25 r. śm. wsp. męża Jana i wnuka Janusza

17:00 –  + Jan Jawień 13 r. śm.

Ogłoszenia duszpasterskie / 18.02.2018r. /

18.02.2018r.  –  1 NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 17.00

Droga krzyżowa: 15.30

Gorzkie Żale: 16.00

W piątek: Droga krzyżowa o godz. 16.30 dla rodziców i dzieci w nowym kościele, a o godz. 20.00 droga krzyżowa muzyczna dla młodzieży i starszych w starym kościele.

Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.


Dziś po Mszach św. ci, którzy nie byli w kościele w środę, mogą przystąpić do obrzędu posypania głów popiołem.


Dziś o godz. 14.00 w Gdowie Mszą św. rozpoczyna się kurs dla narzeczonych.


W czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła.


Pielgrzymka naszego dekanatu do Sanktuarium św. Jana Pawła II – zapisy do wtorku wieczorem.Wyjazd w czwartek o godz. 15.00.


W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas dobrze nam znany ks. Myssona pracujący w bardzo trudnych warunkach na Białorusi, wygłosi kazania a po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary tak bardzo potrzebne w tej pracy.


Na stolikach za ławkami są gazety „Hit” – zabierzmy je do poczytania w domu, jest tam dużo ciekawych informacji.

Ofiara 1 złoty.


INTENCJE  MSZALNE

19 II – poniedziałek

6:30   –  + Jan Wojas od Dudków

7:00   –  + Stanisław Burek od sąsiadów Janików

17:00 –  + Dorota Hirszberg, Jan mąż

 20 II – wtorek  

6:30   –  + Marianna Zdebska od siostry

7:00   –  + Jan Wojas od Stokłosów

17:00 –  W pewnej intencji

21 II – środa

6:30   –  + Genowefa Szklarzewicz od wnuczki Justyny

7:00   –  + Stanisław Kowalczyk od syna Łukasza z rodziną

17:00 –  + Jan Wojas od Mardoszów

22 II – czwartek

6:30   –  + Franciszek Nowak, żona Anna, syn Antoni

7:00   –  + Marianna Zdebska od chrześniaka Kazimierza

17:00 –  + Eleonora Mika

23 II – piątek  

6:30   –  + Kazimierz i Andrzej Ruman

7:00   –  + Stanisław Satoła od córki Anny z rodziną

17:00 –  + Krystyna Halota 30 r. śm.

24 II –  sobota

6:30   –  + Genowefa Szkarzewicz od wnuczki Małgorzaty z rodziną

7:00   –  Dziękczynna w 50 r. ślubu Jana i Marii Ciszewskich

17:00 –  + Antonina, Jan i Piotr Leśniak

II         –  + Krystyna Halota r. śm.

 25 II – Niedziela

7:30   –  + Julian Węglarz, rodzice Stanisława i Józef

9:30   –  + Janusz Sotoła 6 r. śm.

II         –  + Agnieszka Łaciak od męża z synami

11:00 –  + Jan Rudek od wnuczek Ani i Żanaty

II         –  + Józef Sobczyk 4 r. śm.

12:30 –  + Julian Dziedzic 11 r. śm. wsp. syna Wiesława

17:00 –  + Maria Ciszek 29 r. śm., Jan 5 r. śm. od córki Renaty z rodziną

Ogłoszenia duszpasterskie / 11.02.2018r. /

11.02.2018r.  –   NIEDZIELA

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 17.00


DROGA  KRZYŻOWA :

– w każdy piątek o godz. 16.30 – dla rodziców i dzieci w nowym kościele oraz o godz. 20.00 w starym kościele – Droga krzyżowa muzyczna –  dla młodzieży, ale także i dla starszych.

– w każdą niedzielę – o godz. 15.30 – dla wszystkich

GORZKIE  ŻALE :

– w każdą niedzielę o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym, a bezpośrednio po nich Msza św. wieczorna. Dlatego prosimy tych, którzy przychodzą tylko na samą Mszę św. wieczorną, aby przyszli kilka minut wcześniej.

Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.


Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i Wyzwolenie z innych nałogów.

Dzisiaj też przypada wsp. Najśw. Maryi Panny z Lourdea i Światowy Dzień Chorego.


W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Mszą św. rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa.


Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

7/2018

Kamil Łabuda, syn Roberta i Renaty Karp, zamieszkały w Lubomierzu oraz Marta Tomczyk, córka Józefa i Małgorzaty Górka, zamieszkała w Starym Rybiu.


INTENCJE  MSZALNE

12 II – poniedziałek

6:30   –  + Jan Wojas od Krystyny i Piotra Leśniak z Kobylca

7:00   –  + Henryk Pospiech

17:00 –  + Anna i Stanisław Góral, wsp. syna Stanisława

13 II – wtorek  

6:30   –  + Stanisław Kowalczyk od żony

7:00   –  + Jan Wojas od Satołów z Woli Wieruszyckiej

II         –  + Władysław Ruman od Moniki, Iwony i Faustyny

17:00 –  + Janusz Kulig 14 r. śm.

14 II – środa

7:00   –  + Stanisław Burek od syna z rodziną

8:00   –  + Jan Wojas od Bogumiły i Kazimierza Trybuła

9:30   –  + Stanisław Łosiowski r. śm.

17:00 –  + Stanisław Tuleja 2 r. śm. Czesława żona

15 II – czwartek

6:30   –  + Marianna Zdebska od brata

7:00   –  + Jan Wojas od Emilii Góral z rodziną

17:00 –  + Władysław Ruman od rodziny Gizów z Kierlikówki

 16 II – piątek  

6:30   –  + Stanisław Satoła od wnuka Marcina z Izabelą

7:00   –  + Władysław Ruman od Ewy i Juliana Zygmunt z rodziną

17:00 –  + Paweł Stupnicki od Dyrektora i Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Zbydniowie

 17 II –  sobota

6:30   –  + Jan Wojas od Rusinów

7:00   –  + Stefania Kowalczyk 6 r. śm.

17:00 –  Za parafian

 18 II – Niedziela

7:30   –  W 18 r. urodzin Kamilii dziękcz. i o błog. Boże

9:30   –  + Adam Pietras 40 r. śm.

11:00 –  + Jan Irzyk 21 r. śm. od syna z żoną

12:30 –  + Jan Rudek od wnuczki Agnieszki z rodziną

17:00 –  + Stanisław Dufaj 7 r. śm.

 

Ogłoszenia duszpasterskie / 04.02.2018r. /

04.02.2018r.  –  5 NIEDZIELA  ZWYKŁA

Msze św. : 7.30 – 9.30 – 11.00 – 12.30 – 17.00

Dziś I niedziela miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu


Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek: Wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy

Wtorek: Wsp. św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Środa: Wsp. Bł. Klary Szczęsnej, dziewicy

Czwartek: Wsp. św. Hieronima Emilianiego, zakonnika

Sobota: Wsp. św. Scholastyki, dziewicy


W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne Nabożeństwo przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.


W środę 7 lutego o godz. 17.00 będzie spotkanie modlitewne Grupy im. Ks. Jana Leona Ziółkowskiego. Zapraszamy.


Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w piątek 10 lutego na Mszę św. o godz. 17.00


INTENCJE  MSZALNE

5 II – poniedziałek

6:30   –  + Jan Wojas od Zofii i Stanisława Wołek

7:00   –  + Jan Galica, żona Józefa w 33 r. św.

17:00 –  + Władysław Ruman od rodziny Fasugów

 6 II – wtorek  

6:30   –  + Jan Wojas od  Kobyłków

7:00   –  + Stanisław Pławecki

17:00 –  + Bogusław Musiał od pracowników CKZiU w Łapanowie

 7 II – środa

6:30   –  + Stanisław Burek od żony z rodziną

7:00   –  + Jan Wojas od Woźniaków

17:00 –  + Bogusław Musiał od Lucyny i Czesława Woźniak

8 II – czwartek

6:30   –  + Czesław Zdebski 25 r. śm.

7:00   –  + Władysław Ruman od Celiny i Adama Wojas z rodziną

17:00 –  + Bogusław Musiał od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Łapanowie

 9 II – piątek  

6:30   –  Wypominkowa

7:00   –  +Stanisław Burek od córki z rodziną

17:00 –  + Jan Leśniak, Anna żona i rodzice

10 II –  sobota

6:30   –  Za dobrodziejów Kościoła żywych i umarłych

7:00   –  + Władysław Ruman od Marii i Jacka Zając z rodziną

17:00 –  Dziękczynna i o błog. Boże w 1 r. urodzin Pawła

11 II – Niedziela

7:30   –  Za parafian

II         –  + Stanisław Sotoła od żony

9:30   –  + Zygmunt Zdebski 10 r. śm. wsp. rodziców Krystynę i Adolfa

11:00 –  + Jan Rudek od wnuczka Pauliny z rodziną

12:30 –  + Apolonia i Jan Pająk

17:00 –  + Władysław Wojtasiak, wsp. rodziców