II Niedziela Wielkanocna ( 28 IV 2019 )

Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego, połączona z odmówieniem Koronki do Miłosierdzia i zawierzeniem Bożemu Miłosierdziu naszej parafii.

W tym tygodniu:

W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Modlimy się w tym dniu w intencji polskiego duchowieństwa poległego w czasie II wojny światowej. My wspominamy naszego rodaka ks. Jana Leona Ziółkowskiego zamordowanego w Katyniu. Modlimy się o jego wyniesienie na ołtarze.

We wtorek o godz. 17:30 rozpoczęcie nabożeństw majowych (z procesją). Przez cały miesiąc Nabożeństwo będzie o godz. 17.30. O wyjątkach będziemy informować. Serdecznie zapraszamy. W środę na Nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszamy kandydatów do Bierzmowania w związku z 9-tygodniową nowenną.

W czwartek wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. Na Mszach św. odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. W tym dniu również na Mszy św. o godz. 11:00 modlimy się w intencji Strażaków. Jest to jednocześnie I Piątek miesiąca, spowiedź rano w starym kościele, po południu od godz. 16:30 w nowym kościele.

W sobotę wsp. św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników. Po południu od godz. 16.15 spowiedź dzieci pierwszo-komunijnych i ich rodziców. O 17.00 Nabożeństwo dziękczynne połączone z Nabożeństwem majowym. O 18.00 Msza święta wieczorna w nowym kościele. W nowym kościele będzie również Msza święta w przyszłą niedzielę. Najbliższe odwiedziny chorych będą w pierwszą sobotę czerwca (1 VI).

W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci Jezusa Chrystusa, Odkupiciela Człowieka – Redemptor Hominis – patrona nowego kościoła. Uroczysta suma z procesją o godz. 11:00. Mszy św. o godz. 12:30 nie będzie.

Dnia 16 czerwca planowana jest Parafiada. Będziemy zwracać się z prośbą o pomoc w przygotowaniu Parafiady, jak również z ewentualną prośbą do sponsorów o wsparcie. Wszystkich wyrażających chęć udziału w występach podczas Parafiady prosimy o zgłaszanie się i zapisy w Domu Kultury. Miejscem będzie łąka za nowym kościołem, stąd przygotowania.

Informacje dotyczące planowanych prac w starym kościele w tym roku w związku z konserwacją polichromii:

• Jest na ukończeniu projekt wymiany instalacji elektrycznej – po zatwierdzeniu prace zostaną rozpoczęte.
  • W minionym tygodniu otrzymaliśmy pismo potwierdzające przeznaczenie przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie kwoty 160 tys. złotych w tym roku na konserwację polichromii prezbiterium kościoła, przy udziale 31% środków własnych ( to jest ok. 60 tys. zł. ).

ks.Proboszcz